Detail firmy

NOVATOP

Základní údaje

Adresa

Dobronín 65

588 12 Dobronín


Kontaktní údaje

Mobil: 605 151 173
Telefon: 605 151 173
E-mail: info@novatop.cz
Web: www.novatop.cz

Identifikační údaje

IČ: 48460001 Informace z rejstříku ARES
DIČ: CZ6807271185 Informace z OR justice.cz

Aktualizovat firemní údaje


Nabídka zboží a služeb


NOVATOP - výroba ekologického paliva
EKOPALIVA BIOMAC se vyrábí z čisté BIOMASY a to z pilin, hoblin nebo oprané kůry. Je to náš český, nevyčerpatelný zdroj, kterého narůstá více než se spotřebuje - na rozdíl od klasických fosilních paliv, jejichž zásoby se snižují a tím jejich cena roste. Z pohledu budoucnosti topení je BIOMASA, ze které se EKOPALIVA BIOMAC vyrábějí, nejstarší a také jediný obnovitelný zdroj paliva, který máme k dispozici pro 3. tisíciletí (slunce a voda v naší oblasti nestačí).

Samotná výroba EKOPALIV BIOMAC probíhá tak, že se dřevní odpady nejprve podrtí na jemnou frakci, dále se vysuší na minimální vlhkost a nakonec se slisují vysokým tlakem a teplotou do válcových výlisků o vysoké hustotě.

Veškerá EKOPALIVA BIOMAC, nabízená a dodávaná společností BIOMAC, jsou lisována jen z čisté, nekontaminované dřevní BIOMASY bez použití jakýchkoliv lepidel. K lisování se používají námi vyvinuté briketovací technologie BIOMAC, jejichž výlisky splňují předepsané evropské normy na kvalitu paliv z BIOMASY.
Na naše EKOPALIVA BIOMAC (EKOBRIKETY i EKOPELETY) máme provedeny atesty akreditovanými evropskými institucemi, které potvrzují splnění norem DIN a Ö-Norm.
Velmi důležitým parametrem všech evropských norem na EKOPALIVA je vedle výhřevnosti a popelnatosti i hodnota slisování EKOPALIV, vyjádřená měrnou hmotností. Ta nesmí být nikdy menší než 1 000 kg/m3, tedy slisovaná EKOPALIVA nesmí být lehčí než voda. Odborník i laik by měl vědět, že kvalitní EKOPALIVA na vodě neplavou. Dobře slisovaná EKOPALIVA BIOMAC o vysoké měrné hmotnosti nepřijímají vzdušnou vlhkost čímž se prodlužuje jejich doba skladování a hlavně déle hoří (palivo neuletí do komína).
EKOPALIVA BIOMAC se svojí výhřevností 18 - 19 MJ/kg řadí mezi hnědé a černé uhlí a to díky malé zbytkové vlhkosti v rozmezí 8 ÷ 10 % (posekané dřevo pod přístřeškem vyschne za dva roky pouze na 15 - 20 % a dosáhne tím výhřevnosti jen 14,3 MJ/kg). Velmi nízký je obsah popele. Dřevěná EKOPALIVA mají do 1 %, (uhlí až 30 %). Popel z našich EKOPALIV BIOMAC rozhodně nepatří do popelnice. Pokud jste s EKOPALIVY nespalovali i obalové folie pak je i váš popel nekontaminovaný. Takový popel obsahuje mimo jiné dusík-N, fosfor-P, draslík-K, vápník-Ca, hořčík-Mg, hydroxid draselný, kysličník křemičitý, kyselinu fosforečnou a důležité stopové prvky. Je to velmi vzácné minerální hnojivo pro vaši zahrádku nebo trávník.

Kde nás najdete


Inzerce
ÉTER.cz - katalog firem