Detail firmy

Zemědělský Skanzen U Havlíčků, Veteran muzeum, Zoopark, Dětský zábavní koutek

Základní údaje

Adresa

U Lávky 34

788 13 Rapotín - pošta Vikýřovice


Kontaktní údaje

Mobil: 603 870 921
Telefon: 583 216 197
E-mail: skanzenmuzeum-rapotin@seznam.cz
Web: zemedelskyskanzen.svet-stranek.cz

Identifikační údaje

IČ: 70600830 Informace z rejstříku ARES
DIČ: neuvedeno Informace z OR justice.cz

Aktualizovat firemní údaje


Nabídka zboží a služeb


Náš areál - komplex se buduje z vyhořelé a silně zdevastované zemědělské usedlosti jako ZEMĚDĚLSKÝ SKANZEN za záchranu rázu venkova, fauny a flory přírody podhůří Jeseníků. Naším cílem je zachránit bohaté kulturní tradice, rukodělný um našich předků a identitu a chloubu českého národa.

Celý areál se buduje výlučně z nadšení jednotlivců bez jakýchkoliv státních dotací a příspěvků. Hlavním záměrem nadšenců je záchrana umu a rukodělné práce našich předů pro další generace. Jelikož je náš areál ve svém vývoji vevýdělečný, bez mzdového fondu, navíc po povodních 1997, kdy byl silně zasažen, jsme proto vděčni za jakoukoli pomoc, příspěvky, dary apod.
Nejkrásnější je, když přijde na návštěvu rodina s dětmi a hlásí, že jsou u nás již po několikáté a nebo, že se jdou podívat na jejich exponát v muzeu. Muzeum je totiž tak rozsáhlé do různorodosti (od konce 16. stol. až do roku 1993 - do zániku Československa) s rozsahem nám vlastní, což v tomto rozsahu nemá obdoby u nás ani v zahraničí.

Veteran muzeum, Zoopark, dětský zábavní koutek
vystavujeme tyto exponáty : hračky, pohyblivé figuríny v životní velikosti, řezbářská lidová tvořivost, dětské kočárky, hodiny, kola, motokola, motorové tříkolky, automobily osobní, nákladní i speciální, koňské vozy, drožky, parní stroje, stacionární motory, traktory, zemědělskou, požární a vojenskou techniku veškerého provedení od minulosti po současnost.
Kuriozity všeho druhu!
Mimo jiné je venkovní posezení s volně přístupným ohništěm, kde si může každý ohřát tu svojí turistickou specialitku. Pro náročné možnost svezení na oslíku, koni a velbloudu.
Areál ZOOPARKU má tyto části:
lesopark - miniarboretum, Zookoutek s volně vypuštěnými zvířaty
- minisafari, dětský zábavní koutek s venkovním posezením a ohništěm.
V Zooparku lze shlédnout tato zvířátka:
- opice, pštrosy, lamy, velbloudy, osly, koně, africké kozy, ovce, domácí a vodní drůbež, pávy, čápy bílé, jihoamerické krocany, exoty, labutě, husy, holoubky, kachničky, křepelky, bažanty, káně, srnčí, veverky a další.

Letní sezóna: od 1. 4. do 31. 10. .... 8.00 hod - 20.00 hod
Zimní sezóna: od 1. 11. do 31. 3. ... 8.00 hod - 17.00 hod

Nová atrakce - kajmani

Kde nás najdete


Inzerce
ÉTER.cz - katalog firem